Hispaanias Andaluusias on põllumeeste protestid viinud politsei poolt peaaegu 30 inimese vahistamiseni, kes osalesid sotsiaalmeedias 6F poolt algatatud meeleavaldustega.
Täna, 14. veebruaril, seati üles teetõkked Sevilla, Granada, Jaéni ja Cadizi provintsides, mis tekitasid ulatuslikke liiklusummikuid ja raskendasid märkimisväärselt liiklemist. Nelja isiku suhtes on alustatud uurimine seoses nende rolliga meeleavalduste organiseerimisel.
Lisaks on politsei tuvastanud peaaegu 2000 ebaseaduslikku protestijat Andaluusia piirkonnas. Teisipäeval, 13.veebruaril, toimunud protestid hõlmasid teetõkkeid AP-4 maanteel, A-92 ja A-406 maanteedel Sevillas ning A-381 maanteel Cadizi provintsis, Jerezi lähedal.
Lisaks põllumeeste protestidele Andaluusias on erinevad põllumajandusorganisatsioonid ja -kooperatiivid üle kogu Hispaania kavandanud täna, 14. veebruaril, samuti meeleavaldusi, et juhtida tähelepanu maapiirkondade kaitsele. Meeleavaldused on plaanitud mitmes Andaluusia provintsis, sealhulgas Sevillas, Málagas, Granadas ja Jaénis, samuti Motrili sadamas. Málaga provintsis on kavandatud demonstratsioonid alates kella 10st hommikul mitmel maanteel ja ristmikel.
Loe ka: Mudalaviin Sierra Nevada suusakuurordis: 200 inimest evakueeritud
Sevilla provintsis algasid protestid täna kell 9 hommikul ja mõjutavad linna peamisi sissepääse, hõlmates traktorite rongkäike AP-4 kiirteel ja riigimaanteel (Sevilla-Cádiz), samuti proteste A-49 maanteel, mis ühendab Sevilla ja Huelva provintse.
Protestide kuupäevad Andaluusias:
14. veebruar: Andaluusias toimuvad meeleavaldused, sealhulgas Sevillas, Málagaa, Granadas ja Jaénis, samuti Motrili sadamas. Málaga provintsis on kavandatud demonstratsioonid alates kella 10st hommikul mitmel maanteel ja ristmikel.
21. veebruar: Suur meeleavaldus Málaga linna keskuses.
22. veebruar: Cadizi provintsi protestid, sealhulgas Algecirase sadama blokaad ja teetõke Jerez de la Fronteras.
27. veebruar: Cordoba meeleavaldus, mis hõlmab teetõket Málaga maanteele viival ringteel A-318 ja A-45 ristmikul.
Põllumehed nõuavad bürokraatia kaotamist, toodete hindade parandamist ja kõrgemate tootmisstandardite kehtestamist kolmandatest riikidest pärit toodetele. Samuti nõuavad nad lahendusi põuaprobleemidele ja keskkonnapoliitika leevendamisele, mis piiravad igapäevast tegevust. Lisaks nõutakse 1,5 miljardi euro suurust eelarve eraldamist erinevatele kriisis olevatele sektoritele ja kultuuridele, samuti maksu- ja tööjõusoodustusi põllumajandustootjatele ja loomakasvatajatele.